Lenovo ThinkPad T490 – laptop dla ludzi rozważnych

lenovo-mwc-2019-thinkpad-t490s-gallery-02

Laptop, który jest wystarczająco poręczny i wydajny, aby móc na nim pracować zarówno w domu, jak i w podróży to nie lada gratka. Nie zdziwi więc raczej nikogo, że jest to najczęściej poszukiwany produkt w segmencie komputerów mobilnych. Jakkolwiek jednak naprawdę niełatwo jest znaleźć laptop, który zaoferuje dobre osiągi, a przy tym nie będzie posiadał ogromnych rozmiarów. Na szczęście jednak firma Lenovo postanowiła rozprawić się z tym tematem raz na zawsze, oferując laptopa Lenovo ThinkPad T490. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Porozmawiajmy o wnętrzu

Laptop, który jest wystarczająco poręczny i wydajny, aby móc na nim pracować zarówno w domu, jak i w podróży to nie lada gratka

Autor zdjęcia: lenovo.com

Zdecydowanie najważniejszą kwestią dotyczącą laptopa jest jego specyfikacja, która to decyduje o tym, czy zakupimy dany sprzęt, czy też nie. Jeśli chodzi o notebooka, jakim jest Lenovo ThinkPad T490 to posiada on:

  • 14 calową matrycę IPS Full HD,
  • wydajny procesor najnowszej generacji – Intel Core Whiskey Lake,
  • 8 GB pamięci DDR4 w wersji podstawowej, a obsługuje aż do 48 GB,
  • superszybki dysk NVMe SSD,
  • niewielką wagę, bowiem wynosi ona zaledwie 1,46 kg,
  • baterię o pojemności aż 50 Wh, która pozwoli nawet na kilka godzin pracy przy pełnym obciążeniu,
  • wąskie ramki dookoła ekranu oraz wzmocnioną konstrukcję.

Czy warto zakupić laptopa Lenovo ThinkPad T490?

Oczywiście ostateczny wybór laptopa jest sprawą wysoce indywidualną, ponieważ zazwyczaj trzeba zaakceptować pewne niedogodności, aby na przykład uzyskać lepszą mobilność, czy też wydajność. Jeśli jednak chodzi o laptopa, jakim jest Lenovo ThinkPad T490 to z całą pewnością jest to sprzęt godny uwagi, ponieważ posiada on topowe parametry, a przy tym nie kosztuje majątku. Tysiące pozytywnych opinii od zadowolonych klientów nie mogą być omylne – jest to zdecydowanie sprzęt wart polecenia, a przynajmniej przetestowania.