Lenovo ThinkPad T490 – czyli starszy brat modelu T490s

Lenovo ThinkPad T490 będzie dysponował dyskami z rodziny SSD, o maksymalnej pojemności do 1 terabajta, czyli jak większość obecnie produkowanych komputerów

Dziś na nasz stół testowy trafił starszy brat recenzowanego niedawno modelu T490s z popularnej biznesowej serii ThinkPad od firmy Lenovo. Model T490 natomiast jest nieco większy, ma nieco lepiej wyśrubowane parametry, oraz oczywiście nieco większą cenę. Sprawdźmy więc co otrzymujemy w tym wariancie.

Procesor i pamięć

Lenovo ThinkPad T490 będzie dysponował dyskami z rodziny SSD, o maksymalnej pojemności do 1 terabajta, czyli jak większość obecnie produkowanych komputerów

Autor zdjęcia: lenovo.com

Przegląd parametrów zacznijmy, tradycyjnie, od tych najbardziej istotnych i podstawowych. Jeżeli chodzi o procesory, to Lenovo ThinkPad T490 będzie posiadał te wyprodukowane przez firmę Intel. Jednostki z serii Core i5 oraz Core i7 będą posiadały cztery rdzenie, a ich prędkości dochodzić będą do ponad 4.50 GHz. Jest to sporo, jak na mały biznesowy laptop, ale Lenovo przyzwyczaiło nas już do tego, że wkłada do swoich maszyn mocne podzespoły. Nie inaczej będzie z ilością dostępnej pamięci operacyjnej RAM. O ile młodszy brat posiadał możliwość instalacji maksymalnie 32 GB, to T490 będzie już miał możliwość włożenia nawet do 48 GB włącznie. Trzeba przyznać, że taka ilość już robi wrażenie. Szkoda, że producent nie dobił to „pełnych” 64 GB.

Wyświetlacz, dysk i pozostałe

Ekran laptopa ma 14 cali i występuje aż w trzech wersjach rozdzielczości. Pierwsza z nich to High Definition, czyli standardowe HD. Druga opcja to Full HD i tutaj można wybrać dodatkowo wersję z dotykiem lub niskim poborem mocy. Ostatnia opcja to WQHD, czyli 2560 na 1440 punktów. Aczkolwiek przy 14 calach jest to chyba przesada. Lenovo ThinkPad T490 będzie dysponował dyskami z rodziny SSD, o maksymalnej pojemności do 1 terabajta, czyli jak większość obecnie produkowanych komputerów. Co warto odnotować, opcjonalnie można będzie nabyć ten sprzęt z dedykowaną kartą graficzną NVIDIA GeForce MX250, która ma 2 GB własnej pamięci wideo. Bateria o pojemności 50 Wh pozwoli natomiast nawet na 16 godzin ciągłej pracy.