Microsoft Surface Go

Microsoft Surface Go jest zdecydowanie sprzętem bardzo ładnym

Microsoft Surface Go jest zdecydowanie sprzętem bardzo ładnym. Wygląd jest jedną z największych zalet tego urządzenia. Zdecydowanie Surface Go może się podobać i ma ku temu wszelkie predyspozycje. Widać, że wykonany został wykonany w sposób naprawdę bardzo dobry. Jest to sprzęt lekki, co może być atutem, jeżeli zdecydujemy się korzystać z niego w terenie. Obudowa została wykonana natomiast ze stopu magnezu. Naturalnie znajdziemy tu czytnik kart pamięci, a także złącze słuchawkowe. Sprzęt wyposażony został także w złącz Surface Connect służące do ładowania. Co prawda można użyć także ładowarki USB-C jednak musimy się wtedy uzbroić w cierpliwość, bo może potrwać sporo więcej niż gdybyśmy użyli Surface Connect.

Microsoft Surface Go jest zdecydowanie sprzętem bardzo ładnym

Autor zdjęcia: microsoft.com

Zgrzytem na tym ładnym i dopracowanym wyglądzie jest niestety sporych rozmiarów ramka. Psuje to trochę dość ładny wygląd sprzętu. Wynika jednak z tego pewna zaleta, mianowicie sprzęt można łatwo trzymać w rękach Surface Go działa na procesorze Pentium 4415Y, mimo że nie jest, to najnowsze rozwiązanie technologiczne to sprzęt pracuje dość szybko. Możliwy jest, także wariant z procesorem Intel Pentium 1,6 GHz Czasem można poczuć, że sprzętowi brakuje nieco mocy, widać to szczególnie gdy zaczynamy pracować równocześnie na kilku aplikacjach. Sporym atutem jest także naprawdę spora gamma akcesoriów, które możemy wykorzystać w połączeniu z Surface Go. Możemy zakupić klawiaturę w bardzo ładnym etui. Razem pełni to naprawdę fajną kompozycję. Nie należy także zapominać o możliwości nabycia myszki Surface Mobile. Jest ona przyjemna w użytkowaniu, jej koszt to 169 zł. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że jest to sprzęt drogi, w droższej konfiguracji jego cena sięga prawie 3000 zł. Parametry są całkiem przyzwoicie, jednak to za co naprawdę można polubić Surface Go to jego świetnie dopracowany design. Jest to sprzęt, z którym nie wstyd udać się na spotkanie biznesowe.

Pochwała należy się także za solidne wykonanie a równocześnie za to, że sprzęt jest na tyle lekki, że nie powinien sprawiać kłopotów przy częstym jego przenoszeniu.