Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 – inny i dobry

Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 to też imponująca żywotność podzespołów elektronicznych

Kolejnym z pasujących Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 jest ten, który ma ekran o przekątnej 14 cali, matową matrycę, system Windows 10, 16 GB pamięci RAM typu DDR4, dysk twardy typu SSD o pojemności 1000 GB, procesor Core i7 o czterech rdzeniach, niską masę własną, wbudowany Bluetooth, mikrofon, wbudowaną kamerę internetową, pojemną baterię, jeden port HDMI, cztery porty typu USB, podświetlaną klawiaturę, czytnik linii papilarnych, skromne gabaryty i urodziwą obudowę. Tego typu sprzętem raczej będzie gardził człowiek zajmujący się obróbką materiału filmowego w jakości 4K, bo ktoś taki szuka masywnego laptopa z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach, ale kobiety pracujące szukają głównie lekkości i wbudowanego Bluetooth, dzięki któremu da się bezprzewodowo wysyłać fotki ze smartfona.

Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 to też imponująca żywotność podzespołów elektronicznychTen konkretny Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 to też matowa matryca, dzięki której można wygodnie pracować na tarasie otulonym winoroślami i to w słoneczny dzień. Ta matryca niemal wyparła już błyszczącą bo ludzie pracują często poza domem i to głównie z konieczności, a matowa matryca lepiej sprawdza się tam gdzie panuje znaczne nasłonecznienie. Natomiast tam gdzie oświetlenie nie rozpieszcza podświetlana klawiatura jest wybawieniem, bo dzięki temu dodatkowi lepiej widać literki i cyferki na klawiszach i to nawet w ogrodzie wieczorem.

Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 to też imponująca żywotność podzespołów elektronicznych. Mowa tu dokładnie o tym, że tani laptop wytrzyma może dwa lata intensywnego użytkowania, ale ten model Lenovo może wytrzymać pięć lub więcej i to nie tylko dzięki wzmocnionej konstrukcji, choć tu liczą się też jego dodatkowo walory powiązane ze sferą wizualną. Na walory te najczęściej stawiają kobiety biznesu, które z kilku laptopów o podobnych zazwyczaj wybierają ten najbardziej urodziwy, choć uroda to dla nich jeden z wielu parametrów.