Lenovo ThinkPad L390 – Kompaktowy laptop dla osób pracujących i podróżujących

Lenovo wyposażyło L390 w kilka mniej znanych z nazwy technologii, które skutecznie zabezpieczą hasła i inne wrażliwe dane potencjalnie wartościowe dla wykradającego

Lenovo pod koniec roku 2018 wypuściło na rynek odświeżoną wersję jednego ze swoich Thinkpadów – L380. W nowym Lenovo Thinkpad L390 znajduje się dopasowany do obenych standardów procesor Intel Whiskey Lake, 13,3-calowy ekran, nawet 32 GB pamięci RAM oraz dysk SSD (512 GB pamięci). Laptop dostępny jest w przeciętnej (jak na biznesowe standardy) cenie. Konkretnie, jego cena oscyluje w graniach 3500 – 4000 zł. Cena ta może diametralnie wzrosnąć po rozszerzeniu specyfikacji technicznej, której możliwość oferuje producent przed zamówieniem sprzętu.

Szybkie i bezpieczne urządzenie w niskiej cenie

Lenovo wyposażyło L390 w kilka mniej znanych z nazwy technologii, które skutecznie zabezpieczą hasła i inne wrażliwe dane potencjalnie wartościowe dla wykradającego

Autor zdjęcia: lenovo.com

Lenovo wyposażyło L390 w kilka mniej znanych z nazwy technologii, które skutecznie zabezpieczą hasła i inne wrażliwe dane potencjalnie wartościowe dla wykradającego. Wbudowane zostały takie technologie jak Kensington Lock, TPM w wersji 2.0 oraz czytnik papilarnych. Stanowi to świetny komplet przed ewentualną kradzieżą danych. Urządzenie ze względu na swoje dość przyzwoite parametry techniczne, nie zawiedzie nikogo, kto zajmuje się na co dzień pracą z grafiką, przegląda internet czy korzysta z laptopa głównie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła zasilania.

Bateria, procesor, porty i inne parametry techniczne

Na pokładzie, w zależności od osobistych preferencji i budżetu klienta, znaleźć mogą się takie podzespoły jak:

  • Procesor: Intel Core z serii „Whiskey Lake”, Intel Core i5 (vPro) lub Intel Core i3,
  • Karta graficzna Intel HD – zintegrowana,
  • Pamięć operacyjna RAM: 8GB, 16GB lub 32 GB,
  • Karta sieciowa WiFi: 802.11ac (2×2),
  • Inne: Kamerka 720p HD Bluetooth, NFC.
  • Wymiary: 322 mm szerokości x 224,2 mm głębokości x 18,8 mm długości.
  • Bateria: 45Wh – pozwala na około 12 godzin ciągłego korzystania z internetu i średnio wymagających multimediów jak filmy.
  • Waga: 1,45 kg.
  • System operacyjny (zainstalowany przed zakupem): Windows 10, 64-bit.