Lenovo ThinkPad L15 z matrycą IPS i USB-C

Lenovo ThinkPad L15 to najnowszy notebook z serii ThinkPad L

Lenovo ThinkPad L15 to najnowszy notebook z serii ThinkPad L. Posiada ekran IPS o przekątnej 15,6″ cala, wyświetla obraz przy użyciu zintegrowanej karty graficznej i wprowadza procesor z serii Comet Lake. W trakcie użytkowania będziemy mogli skorzystać z USB-C, Wi-Fi w wersji 6 czy zewnętrznej stacji dokującej. Laptop ma wymiary zbliżone do poprzednika: 37,65 cm wysokości, 25,45 cm szerokości i 2,1 cm grubości

Krótka recenzja Lenovo ThinkPad L15

Lenovo ThinkPad L15 to najnowszy notebook z serii ThinkPad LLaptop ten zapewnia przyzwoitą wydajność przy jednoczesnym ograniczeniu funkcji dodatkowych. Nie znajdziemy tutaj dedykowanej karty graficznej czy drugiego dysku twardego, ale za to nie zapłacimy wygórowanej kwoty. Propozycja sprawdzi się w przypadku osób, które traktują notebooka jako narzędzie pracy aniżeli magazyn danych czy multimedialne centrum – choć takie wykorzystanie nie jest wcale wykluczone. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją urządzenia.

Co znajdziemy w środku L15? Ile za to zapłacimy?

W kwestii designu niewiele się zmieniło. Wciąż otrzymujemy czarną, matową obudowę ze srebrnymi zawiasami i szarym touchpadem. Pośrodku widoczny jest trackpad, natomiast pod dolną krawędzią ekranu logotyp producenta. W środku L15 umieszczone zostały podzespoły marki Intel – procesor Comet Lake (i3, i5 lub i7) i zintegrowany z nim układ graficzny UHD Graphics. Obok umieszczono pamięć RAM w ilości 8 lub 16 GB. Jako magazyn danych wstawiono SSD PCIe o pojemności do 1 TB.

W trakcie zakupu do wyboru będziemy mieli 3 rodzaje matryc:

  • FHD (1920 x 1080, 300 nitów) – w wersji zwyczajnej,
  • FHD (1920 x 1080, 250 nitów) – w wersji dotykowej,
  • HD (1280 x 960, 250 nitów).

Nie można pominąć także portów, bo te w Lenovo L15 pozwolą na naprawdę dużo. Znajdziemy tutaj 2 x USB 3.1, 2 x USB-C, czytnik microSD, 1 x HDMI, złącze audio, a także RJ-45 Ethernet. Przed pracowniczymi wpadkami uchroni nas klawiatura odporna na zalania, moduł TPM 2.0, funkcja uwierzytelniania online, kamerka na podczerwień, czytnik Match-on-Host, zasłonka ThinkShutter i gniazdo linki Kensington.  Cena Lenovo ThinkPad L15 mieści się okolicach 4000 zł.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com