Co warto wiedzieć o laptopie HP EliteBook 840?

fot. hp.com

W ofercie HP dostępny jest model EliteBook 840 wyposażony w 14-calową matrycę, niskonapięciowy procesor i wygodny osprzęt. Co jeszcze warto wiedzieć o tym laptopie biznesowym? I czy warto akurat ten model kupić do firmy?

Pierwsze wrażenie

W ofercie HP dostępny jest model EliteBook 840 wyposażony w 14-calową matrycę, niskonapięciowy procesor i wygodny osprzęt

fot. hp.com

HP EliteBook 840 jest następcą HP EliteBook 8470. Konstruktorzy wysmuklili jednak nieco obudowę i dodali nowsze podzespoły. Całość okazała się zgrabnym laptopem biznesowym o mocy obliczeniowej, która zadowoli nawet wymagających profesjonalistów.

Obudowa laptopa HP EliteBook 840 łączy elementy metaliczne oraz tworzywo sztuczne. Całość konstrukcji jest jednak solidna – pokrywa ekranu i jednostka zasadnicza nie wykrzywiają się pod naciskiem, a zawiasy pozwalają łatwo otwierać matrycę. Komputer wpisuje się w design, z którego słyną EliteBooki – linie obudowy pozostają zaokrąglone (najnowsze modele charakteryzują się ostrzejszymi liniami w minimalistycznym stylu), a kolorystyka łączy klasyczną czerń z efektownym odcieniem srebra.

HP EliteBook 840 waży około 1,78 kg, wysokość obudowy wynosi 21 mm. Całość jest dość smukła.

Co z wydajnością?

Konstruktorzy HP wykorzystali tutaj energooszczędne procesory Intela z generacji Haswell. Plusem są duże możliwości konfiguracyjne. Do podstawowego użytku biurowego, można wybrać tańszą wersję z procesorem Intel Core i3. Dostępne są jednak także droższe konfiguracje z procesorami Intel Core i5 oraz Intel Core i7. Oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, powinien spełnić laptop z jednostką Core i7-4600U (taktowanie od 2,1 do 3,3 GHz), który imponuje dobrą mocą obliczeniową.

HP EliteBook 840 możemy kupić z grafiką zintegrowaną Intel HD Graphics 4400 lub z kartą dedykowaną AMD Radeon HD 8750M, która zapewni nam możliwość pracy z bardziej zaawansowanymi aplikacjami (np. w środowisku CAD).

Praktyczne dodatki

HP EliteBook 840 posiada szereg dodatków ułatwiających pracę. Konstruktorzy zaprojektowali tutaj 4 porty USB (wszystkie w standardzie 3.0), złącze VGA, DisplayPort, czytnik SD, złącze stacji dokującej, czytnik linii papilarnych oraz czytnik SmartCard. Porty niestety są ulokowane dość blisko siebie i kable mogą się plątać.