Mobilne stacje robocze – potrzebą współczesnego rynku

fot. hp.com

Mobilne stacje robocze – potrzebą współczesnego rynku to segment notebooków, który stworzono z myślą o wymagających, profesjonalnych użytkownikach, którzy potrzebują od komputera czegoś więcej. Niesamowita wydajność połączona z łatwością przenoszenia urządzenia – mobilnością. Mobilne stacje robocze to wysokie osiągi, które bez problemu można schować w torbie i swobodnie przenieść na spotkanie.

Większa wydajność

Mobilne stacje robocze – potrzebą współczesnego rynku to segment notebooków, który stworzono z myślą o wymagających, profesjonalnych użytkownikach, którzy potrzebują od komputera czegoś więcej

fot. hp.com

W odróżnieniu do popularnych na rynku laptopów, mobilne stacje robocze umożliwiają użytkownikowi pracę z profesjonalnymi aplikacjami do projektowania. Projektowanie 3D staje się więc przyjemnością, a zamontowane w netbookach procesory i grafiki nie crash’ują się . W większości mobilnych stacji roboczych zamontowano procesory Intel Core i7 czy też Intel Core i7 Extreme (http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/processors/core/core-i7ee-processor.html). Zastosowanie to występuje w najmocniejszych, czterordzeniowych modelach. Technologia Hyper – Threading umożliwia natomiast prace na ośmiu wątkach jednocześnie. Zastosowanie procesorów o zwiększonej maksymalnej częstotliwości pracy oraz pamięci cache L3 odpowiada na potrzeby nawet najbardziej zaawansowanych użytkowników.

Projektowanie grafiki 3D w tym gier komputerowych staje się wreszcie możliwe dzięki mobilnym stacjom roboczym. Układy graficzne AMD FirePro czy nVidla Quadro są kompatybilne z profesjonalnymi programami graficznymi. Zastosowanie ich w mobilnych stacjach roboczych znacznie poprawia komfort pracy. Nowoczesne notebooki pozostawiają więc daleko w tyle tak popularne dzisiaj laptopy i powoli schodzące z podium komputery stacjonarne.

Mobilne stacje robocze są dostępne w różnych konfiguracjach. Najpopularniejsi producenci komputerów przenośnych prześcigają się w stworzeniu idealnego komputera dla grafików komputerowych, game developerów, web masterów czy też twórców filmów 3D. Wspólnymi mianownikami jest jednak moc i mobilność. Netbooki są więc stworzone dla tych użytkowników, którzy oczekują od swojego sprzętu niezrównanych osiągów. Co ciekawe, mimo zachowania stosunkowo małej formy netbooka, większość producentów zadbała o to, by w komputerze nie zabrakło arsenału portów czy dwóch, niezależnych systemów chłodzenia.

Zabezpieczenie danych

Wiele z mobilnych stacji roboczych posiada tzw. Palm Secure czyli nowy system identyfikacji użytkownika. Sensor na poczerwień skanuje układ naczyń krwionośnych w nadgarstku użytkownika, przez co loguje go do odpowiedniego profilu. Mobilne stacje dokujące to zdecydowanie przyszłość komputerów osobistych.

Wysoka wydajność, duża funkcjonalność, mobilność, kompaktowość, zastosowanie nowych rozwiązań technologicznych czy też nowinek softwarowych to tylko niektóre z aspektów, które świadczą o przewadze netbooków nad komputerami stacjonarnymi. Stabilna obudowa, często dodatkowo wzmocniona, została przygotowana w taki sposób, by idealnie rozłożyć ciężar komponentów wewnętrznych komputera. Idealne wyważenie hardwara sprawia, że mobilne stacje robocze nie są tylko mobilne z nazwy, a do przenoszenia ich potrzeba sporej masy mięśniowej. Z transportem netbooka poradzi sobie zarówno filigranowa kobieta jak i silny mężczyzna. Dzięki mobilnym stacjom roboczym praca w programach graficznych nigdy nie była tak łatwa i przyjemna.