Lenovo ThinkPad P72: Duży laptop dla wymagających

Seria ThinkPad P nie należy do najczęściej wspominanych przez przeciętnego kowalskiego

Seria ThinkPad P nie należy do najczęściej wspominanych przez przeciętnego Kowalskiego. Oferta ta skierowana jest raczej do profesjonalistów, osób zajmujących się biznesem, które nie mogą sobie pozwolić nawet na pojedynczy kompromis. Lenovo ThinkPad P72 (http://business-it.com.pl/lenovo-thinkpad-p72-laptop-biznesowy-dla-wymagajacych/) to urządzenie najwyższej klasy, o zaskakująco dużej matrycy 17″ wyświetlającej obraz w rozdzielczości 4K i potężnym procesorze Coffee Lake.

Lenovo ThinkPad P72 – 17″ zamknięte w matowej obudowie

Seria ThinkPad P nie należy do najczęściej wspominanych przez przeciętnego kowalskiegoKlawiatura wyspowa. Przez dużą wielkość urządzenia, Lenovo zdecydowało umieścić się klawiaturę numeryczną zaraz obok klasycznej membranowej. Jej zaletą jest dodatkowe podświetlenie. Do łączności przyda się karta sieciowa obsługują najnowszy standard Wi-Fi 802.11 AC pozwalająca na osiągnięcie prędkości do 1200 mbps. Obudowa urządzenia wykonana jest z połączenia magnezu i aluminium z militarnym certyfikatem MIL-STD-810G.

Warto zwrócić uwagę na szereg zabezpieczeń, które znalazły się w P72. Opcjonalna kamerka na podczerwień 720P będzie przydatna nie tylko do rozmów wideo, ale też przyda się do szybkiego logowania przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy Windows Hello. Jeśli chodzi o przechowywanie danych, te będą skutecznie zabezpieczane przez czytnik Smart Card, układ szyfrujący TPM i czytnik linii papilarnych Match-on-Chip – najdokładniejszy w rozpoznawaniu indywidualnych odcisków palców.

W kwestii podzespołów możemy wybrać jeden z dwóch procesorów: Intel Xeon E 2186M/2176M/ lub Intel Core i7 8750H/8850H. Jednostka będzie wspierana przez kartę graficzną nVidia Quadro P600, P2000, P3200 lub P5200. Za magazyn danych posłuży dysk twardy SSD o wielkości 256/512/1024 GB. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy zdecydować się na ekran o mniejszej rozdzielczości – FullHD o jasności 300 nitów. Większa matryca – 4K – będzie miała jasność 400 nitów. Pamięć RAM DDR4 możemy rozszerzać aż do 128 GB.

Obraz z psref.lenovo.com