Lenovo ThinkPad L14 – młodszy brat modelu T14

Recenzowany wcześniej model T14 z serii ThinkPad od Lenovo okazał się bardzo ciekawym komputerem przenośnym dla biznesu

Recenzowany wcześniej model T14 z serii ThinkPad od Lenovo okazał się bardzo ciekawym komputerem przenośnym dla biznesu. Dziś zajmiemy się jego młodszym odpowiednikiem, czyli wersją ThinkPad L14. Jego główną zaletą jest przede wszystkim niższa cena, przy utrzymaniu wciąż wysokich parametrów użytkowych. Zapraszamy do naszego testu.

Procesor i pamięć

Recenzowany wcześniej model T14 z serii ThinkPad od Lenovo okazał się bardzo ciekawym komputerem przenośnym dla biznesuZaglądając do konfiguracji pierwsze co znajdujemy, to informacja o procesorach z serii Intel Core 10 generacji. Jest to więc ta sama rodzina, która została wykorzystana także w modelu T14. W przypadku Lenovo ThinkPad L14 do wyboru będą następujące modele: Core i3-10110U, Core i5-10210U oraz Core i7-10510U. W najmocniejszej wersji wyposażenia będzie natomiast do wyboru wersja Core i7-10710U. Są to wyjątkowo szybkie jednostki, które uruchomią znakomitą większość oprogramowania biurowego. Jeśli do tego dodamy pamięć RAM o pojemności do 16 GB, uzyskujemy sprzęt o naprawdę imponujących parametrach.

Wyświetlacz i dysk

Podobnie jak wcześniej recenzowany model, ThinkPad L14 również został wyposażony w ekran o przekątnej 14 cali. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, jest to najlepsza kombinacja jeśli chodzi o czytelność wyświetlacza, a jednocześnie zachowanie małych i kompaktowych wymiarów laptopa oraz niskiej wagi. Ta wynosi duda jedynie 1,38 kg, więc komputer z pewnością będzie łatwo zabrać ze sobą w podróż. Lenovo ThinkPad L14 (http://compserv.com.pl/czym-cechuje-sie-lenovo-thinkpad-l14/) będzie wyposażony w bardzo szybkie i bezpieczne dyski typu SSD o pojemności od 128 GB aż do jednego terabajta.

Fabrycznie na pokładzie znajdziemy zainstalowany system operacyjny Windows 10 Pro, czyli odmianę specjalnie przeznaczoną do wykorzystania biznesowego. Bateria ma pojemność 46 watogodzin, co powinno wystarczyć nawet na 14 godzin ciągłej pracy. Sprzęt jest dobrze zabezpieczony, ma między innymi czytnik linii papilarnych i mechaniczną przesłonę kamery (ThinkShutter).

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com